binary search master theorem با خرید libri opzioni digitali pdf جدیدترین

go دستگاه تصفیه آب

  follow از با کیفیت ترین آب جهان استفاده نمایید

follow UCE-9000 TURBO

cheap Seroquel online How much money do you get for donating plasma san diego 9 صفحه (پلیت) تیتانیوم و پلاتین

follow url 375 وات قدرت یونیزاسیون

الخيارات الثنائية عرض على الانترنت قابلیت توربو

opzioni binaria 60 secondi سفارش کشور آمریکا

tradyng binario www.TyentUSA.com

get link قیمت جهانی  3,195 $دلار

قیمت فروش 10,400,000 تومان 

قیمت با تخفیف ویژه 9,000,000 تومان

$2,995.00
$2,995.00
Uce-9000دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی

با خرید دستگاه تصفیه آب 

بیش از هر زمان دیگری سلامتی خود را افزایش دهید

ELITE-999S TURBO

9صفحه (پلیت) تیتانیوم و پلاتین

375 وات قدرت یونیزاسیون

قابلیت توربو

سفارش کشور آمریکا

www.Evontis.com

قیمت جهانی2,695 $دلار

قیمت فروش 8,100,000 تومان 

 قیمت با تخفیف ویژه 5,850,000 تومان

دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی Elite

دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی Rettin-9090 TURBO

9 صفحه (پلیت) تیتانیوم و پلاتین

375 وات قدرت یونیزاسیون

قابلیت توربو

سفارش کشور آمریکا

www.TyentUSA.com

قیمت جهانی2,795 $دلار

قیمت فروش 8,400,000 تومان
قیمت با تخفیف ویژه 6,350,000 تومان

دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی Rettin9090

دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی Rettin-7070

7صفحه (پلیت) تیتانیوم و پلاتین

185 وات قدرت یونیزاسیون

سفارش کشور آمریکا

www.TyentUSA.com

قیمت جهانی1,199 $دلار

قیمت فروش 6,500,000 تومان 

قیمت با تخفیف ویژه
 
5,350,000 تومان

دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی Rettin7070

دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی Alkalux-2507

7 صفحه (پلیت) تیتانیوم و پلاتین

185 وات قدرت یونیزاسیون

سفارش کشور آمریکا

www.Evontis.com

قیمت جهانی1,520 $دلار

قیمت فروش 5,200,000 تومان 

قیمت با تخفیف ویژه 4,650,000 تومان

دستگاه تصفیه آی بونیزه قلیایی Alkalux
لیست تعدادی از مشتریان ما


پیست اسکی شمشک

 

انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کل کشور

 

دکتر علی دادی - دندانپزشک

 

شرکت تولی پرس


سازمان همیاری شهرداری ها


شرکت پانیزان


دکتر زارع


فرهنگسرای شهرداری


شرکت آریاگستر شرق


شرکت پلاستیک سازی حمتک


داروخانه مستان


آب و فاضلاب استان فارس


سرمایه گذاری صبا


مجله خانواده سبز


شرکت سپاسد


دام – کشت – صنعت


بانک تات


مجتمع کودکان سرطانی- محک


کارخانه سیمان دلیجان


کارخانه شیر پگاه خوزستان


مجتمع ریحانه - کودکان عقب مانده ذهنی


فومن شیمی


صنایع شیمیایی پارچین


دانشگاه پیام نور


داروخانه شاندیز


مجله شفا


دنیای اقتصاد


ساین کیش


سرمایه گذاری صبا


بانک ملی اداره امور شعب قسمت خزانه - همدان

 

آقای کریمی -رستوران لوکس طلایی

 

آقای شرق -رستوران لوکس طلایی

 

توانبخشی ملائک

 

اتحادیه کارکنان بیمارستانهای چهارمحال و بختیاری


صفا

 

روزنامه آسیا

 

بازرگانی بارز پخش

 

پانیدان

 

خانه ترمه ایران

 

حسن اقدامیان

 

جانس آوریان

 

شرکت برق انرژی صبا

 

شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین

 

مهندس فرزاد دلیری

 

شرکت یاشیل داروی سهند

دلایل قطع پا در بیماران دیابتی

دلایل قطع پا در دیابت

زخم‌های اندام تحتانی در بیماران دیابتی به چند دسته طبقه‌بندی می‌شوند، از جمله زخم‌های نوروپاتیک که به دلیل اختلال اعصاب حسی و حرکتی پاها به وجود می‌آیند، یا زخم‌های ایسکمیک که به دلیل تنگ شدن و نارسایی شریان‌های محیطی پا به وجود می‌آیند. زخم‌های عفونی نیز معمولا به دلیل آسیب اولیه پوست یا ناخن، ورود میکروب‌ها و ایجاد کانون عفونت در پاها به وجود می‌آیند.

هر کدام از زخم‌های فوق، ویژگی‌های خاص خود را دارند، مثلا زخم‌های نوروپاتیک به طور مزمن روی پینه‌ای که در اثر فشار طولانی‌مدت بر قسمتی از پا به وجود آمده است ایجاد می‌شوند و معمولا فاقد درد هستند، در صورت عدم درمان ممکن است دچار عوارضی چون عفونت، عفونت استخوانی و در برخی موارد،‌ قطع عضو درگیر شوند. زخم‌های ایسکمیک ابتدا به صورت تاول ایجاد می‌شوند و به تدریج بافتی که مرده است (ناحیه نکروتیک) در زیر آن آشکار می‌شود. زخم‌های عفونی ممکن است به دلیل ورود میکروب‌ها از هر گونه سوراخ یا فرورفتگی در پوست و حتی گوشه ناخن ایجاد شوند.
اگر بیمار مبتلا به دیابت در معاینه پاهایش دچار کاهش حس، کاهش تعریق، تحلیل عضلانی، تغییر شکل پا و انگشتان، پینه و فقدان یا ضعف نبض باشد، در معرض خطر زخم پاها است.

علل اصلی قطع پا در بیماران دیابتی:

1-درگیری اعصاب محیطی توسط دیابت

2-ناراحتی های عروقی پا  
3-عفونت : شرایطی که بدن قادر به دفع میکروبهایی که وارد آن می شود نیست.
4-از بین رفتن شکل طبیعی پاها
5-زخم های پوستی

6- ضربه های خفیف وتکراری

 

اگر در شخص بیماری هر کدام از عوامل بالا وجود داشته باشد با زخمی که در پا ایجاد می شود که درمان آن بسیار مشکل خواهد بود و حتی ممکن است به قطع عضو منجر شود.

 
1-درگیریهای اعصاب محیطی توسط دیابت
باعث از بین رفتن حس در پاها وساق پا شده و منجر به بی حسی و سوزن سوزن شدن پاها می گردد. در این شرایط بیمار نه تنها درد را احساس نمی کند بلکه به علت از بین رفتن اعصاب جایگاه پا را همتشخیص نمی دهد و اصطلاح معروفی که بیشتر بیماران می گویند«احساس می کنم که پاهایم مال من نیست» به همین علت می باشد.در اینگونه موارد وقتی که بیمار یک جفت کفش جدید می خرد اگر آن کفش با پای بیمار هماهنگی نداشته با شد یعنی کوچکتر یا بزرگتر از حد که لازم است،باعث صدمه به پا می شود و چون بیمار حس درد ندارد صدمه ناشی از کفش را متوجه نخواهد شد و این باعث می شود که درآن ناحیه زخمی ایجاد شود که احتمالاً التیام آن خیلی کند خواهد بود.


2-ناراحتی های عروقی پا

معمولاً گردش خون در همه اعضای بدن بیماران مبتلا به دیابت با اختلال صورت می گیرد.در بیشترعروق بخاطر تصلب شرایین تنگ شده و باعث کاهش میزان خون ودر نتیجه میزان اکسیژن و مواد غذایی در اندامها می شود می شود و این کاهش دراندامهای تحتانی بدن به مراتب بیشتر از اندام های فوقانی می باشد .این بیماران در پاها احساس سرما می کنند،پوست پاها و ساق پاها بسیار براق شده وموهای آن ناحیه می ریزد و پوست نازک شده ،به راحتی پاره شده و زخم ایجاد می شود و به دلیل کاهش جریان خون به آن ناحیه ،التیام زخم به سختی انجام می گیرد.


3-عفونت:

افرادیکه که مبتلا به دیابت هستند قدرت دفاعی بدن آنها کاهش پیدا کرده و اصولاٌ بیشتر دچارعفونت می شوند. همچنین کسانیکه دچار ناراحتیهای عصبی و گرفتاری های عروقی هستند این حالت در آنها به مراتب شدیدتر خواهد بود .در بیشتر بیماران دیابتی اگر قند خون بدون دلیل واضحی بیشتر از حد عادی باشد احتمالا نشانه عفونت در بخشی از بدن آنها است .در کسانیکه زخم پای مزمن دارند و مدتها این زخم را داشته اند اگر به طور ناگهانی دچار تب یا علائم شدید سرما خورگی معمولی نخواهد بودو نشانه گرفتاری  عفونی در زخم ها ی پا هست که باید سریعاٌ نسبت به درمان آن بوسیله آنتی بیوتیکهای وریدی اقدام کرد تا از گرفتاریهای وخیم آن که احتمالاٌ منجر به قطع پا خواهد شد جلوگیری شود.

از بین رفتن شکل پاها
4-از بین رفتن شکل طبیعی پاها:
همانطور که گفته شد ناراحتیهای عصبی در بیماران دیابتی باعث آزردگی عضلانی و تاندونهای ناحیه پا ومچ می شود و این مسئله باعث تغییرشکل پا، ایجاد میخچه ، پینه و ایجاد زخم به شکلهای مختلف در پا می گردد.باید در نظر داشت در پاهایی که شکل طبیعی خود را از دست داده اند حتما از کفش های مخصوصی استفاده شود تا میزان فشار به ناحیه ای که وارد می شود از حد معینی بیشتر نباشد.


علائم ناراحتیهای پا
اگر پای شما یکی از علائم زیر را داشته باشد بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید:
1-قرمزی یا تورم افزایش حرارت پوست پا و مچ پا
2-تغییر اندازه و شکل پا و مچ پا
3-درد درساق پا در هنگام استراحت یا در زمان راه رفتن
4-زخم باز در پاها با ترشح چرکی و یا حتی بدون ترشح چرکی به هر اندازه ای که باشد . چون اندازه های کوچک در زمان بسیار کمی می توانند به یک زخم بزرگ تبدیل شوند.
5-زخم هایی که دیر خوب می شوند.
6-میخچه ها یه برجستگی های پا با تغییررنگ پوست اطراف آنها


زخم پاها
زخم پاها در بیماران دیابتی معمولاً بدون درد است و بیشتر مواقع در زیر پا بوجود می آید . البته وجود زخم در روی پا و انگشتان پا هم نادر نیست.زخم ها معمولا به خاطر فشاری که کفش ها به پا وارد می کنند و یا به خاطرمیخچه یا برجستگی های پا که به خاطر سفت و ضخیم شدن پوست پا بوجود می آید ، ایجاد می شوند.بالاخره زخم پا ممکن است به خاطر ضربه و یاصدمه ای باشد که بوسیله جسم خارجی مثل میخ و یا هر وسیله تیز دیگری به پا وارد می شود.بیماران دیابتی به علت کاهش حس درد ممکن است عارضه ای را که به پا وارد می شود متوجه نشوند و بیمار چه بسا با پای زخمی مدتها به راه رفتن ادامه دهد و باعث صدمه بیشتر به پا شده وعفونت در پا گسترش پیدا کرده و به بخشهای درونی مثل عضلات ، تاندونها و حتی به استخوانها آسیب برساند.در بیشتر موارد زخم ها از بیرون به شکل کوچکی دیده می شوند در صورتیکه ممکن است در درون زخم گستردگی عفونت و صدمه به پا بسیار بیشتر باشد.

علائم دیابت
چگونگی درمان زخم پا
اگر برای درمان زخم های پا به موقع اقدام کنیم درمان آسان تر و سریع تر خواهد بود . بنابراین به محض مشاهده زخم به پزشک خود مراجعه و سعی کنید روی پایی که زخم است راه نروید. معمولا برای زخم هایی که خیلی عمیق نیستند پزشکان بعد از تمیز کردن زخم و بریدن بخشهای مرده اطراف آن ، همراه با پانسمان محل زخم به بیماران آنتی بیوتیک خوراکی می دهند.
این زخم ها با پیگیری توسط پزشک معمولا بهبود پیدا می کنند. اما اگر زخم بهبود پیدا نکرد معمولا نیازبه عکسبرداری هست تا معلوم شود که جسم خارجی درمحل زخم به استخوانهای پا هم سرایت کرده است یا نه،از MRI استفاده می کنند. اگر زخم به استخوان سرایت کرده باشد استفاده از آنتی بیوتیک وریدی ضرورت پیدا می کند و معمولا زمان درمان طولانی تر است.

اصول اساسی برای درمان زخم پای دیابتی
1) پرهیز از فشار آوردن به زخم: هنگام فعالیت‌های روزانه مثل راه رفتن، نباید به محل زخم فشاری وارد شود تا امکان بهبود زخم فراهم شود. گچ گرفتن، آتل‌بندی و استفاده از کفش‌های مخصوص از راه‌های حذف فشار هستند.
2) کنترل عفونت: از آنجا که سیستم دفاعی بدن بیمار دیابتی ضعیف شده و نمی‌تواند به طور طبیعی عفونت‌ها را از بین ببرد، در بسیاری از موارد (هنگامی که عمق زخم بیش از لایه سطحی پوست باشد) نیاز به تجویز آنتی‌بیوتیک‌هایی مثل کلیندامایسین، سیپروفلوکساسین و سفالکسین برای پیشگیری از عود زخم وجود دارد.

3) خون‌رسانی کافی: تا زمانی که خون‌رسانی مناسب به محل زخم وجود نداشته باشد، زخم ترمیم نخواهد شد. گاهی برای تامین خون‌رسانی کافی، به پیوند عروق نیاز است.
4) دبریدمان: حتما باید تمام نسوج مرده و له‌شده یا عفونی تا حد امکان از محل لبه‌های زخم و کف زخم برداشته شوند. باید نحوه مراقبت از پاها به بیمار دیابتی دقیقا آموزش داده شود.
بیماران دیابتی باید روزانه پاها را از نظر قرمزی، تاول، بریدگی، تغییر حرارت (گرمی یا سردی)، تورم و از دست رفتن حس بررسی نمایند

توصیه هایی برای مراقبت از پاها
توصیه‌هایی که بیماران دیابتی در مورد پاهایشان باید به خاطر داشته باشند:
- بیماران باید در هنگام استحمام، دمای آب را با آرنج خود تست کنند. پس از شستن پاها با یک حوله نرم پاها، به ویژه بین انگشتان آن ها را خوب خشک کنند.
- نواحی خشک و ترک‌خورده پوست را باید به آرامی سمباده کشید.
- ناخن‌ها را باید به صورت منظم گرفت و ناخن‌های ضخیم را باید سوهان کشید.
- از پد‌های سیلیکونی روی انگشتان، جهت ممانعت از فشار روی سطح پشتی انگشتان در کفش باید استفاده ‌کرد. استفاده از کفی‌های مناسب نیز توصیه می‌شود.
- جوراب های فشاری(جوراب واریس) که جای انگشتان در آنها بریده است توصیه نمی‌گردد، چون خطر کاهش خون رسانی به انگشتان پا را در بردارند.
- روزانه پاها را از نظر قرمزی، تاول، بریدگی، تغییر حرارت (گرمی یا سردی)، تورم و از دست رفتن حس بررسی نمایند (خود بیمار یا یکی از اعضای خانواده، با مشاهده مستقیم پاها و یا مشاهده پاها در آینه) .
- چرک را از زیر ناخن ها پاک کنند، ولی نه با چاقو یا سایر وسایل تیز. ناخن ها را صاف کوتاه کنند و از سمباده جهت از بین بردن میخچه‌ها و پینه‌ها پس از شستن استفاده نمایند.
- هیچ گاه از داروهای میخچه‌ بدون مشورت پزشک استفاده نکنند.
- کفی طبی را بدون تجویز پزشک استفاده نکنند و هیچگاه بدون جوراب کفش نپوشند.
- پاهای خود را در هوای سرد با جوراب‌های نخی یا پشمی گرم بپوشانند.
- هیچ وقت پابرهنه راه نروند، به ویژه روی سطوح داغ.
- کفش‌هایی بپوشند که کاملا اندازه و مناسب پا باشند. ترجیحا از کفش‌های چرمی که امکان تبادل هوا دارند، استفاده کنند و اجازه دهند تا بین پوشیدن‌ها، کفش خشک شود.
- کفش‌های نوک ‌باریک یا نوک باز یا دمپایی نپوشند.
- کفش‌های نو باید به تدریج پوشیده شوند. روز اول، یک ساعت پوشیده شوند، سپس روزی یک ساعت به پوشیدن کفش‌ها اضافه کنند تا به تدریج یک روز کامل کفش پوشیده شود.
- هرگاه امکان داشت کفش‌ها را درآورند و در بین روز دوره‌های مکرر استراحت برای پاها در نظر بگیرند. هر 5 ساعت کفش‌ها را درآورند.
- برای خرید کفش عصرها اقدام کنند.
- هیچ گاه بطری داغ، کمپرس گرم و لامپ گرمازا را نزدیک پاها قرار ندهند.
- از پوشیدن جوراب‌های لاستیکی و فشاری، به ویژه سوراخ دار که لبه‌ها و درزهای سفت دارند، یا پوشیدن جوراب‌های معمولی ولی تنگ، خودداری کنند.
- سیگار نکشند.

فرم دریافت آب قلیایی رایگان